Pousada Eunapolis
Eunapoliss centrum ligger 25 minutters gang fra stedet, mens Igreja Nossa Senhora Auxiliadora ligger 4 km derfra.
Gæsterne vil sætte pris på nærhed til Igreja Adventista Urbis I, som er 900 meter derfra. Det ligger 62 km fra Santa Cruz Cabrália. Der er hurtig adgang til parker.
Spisested Pao e Vinho er beliggende 450 meter fra stedet.
- Lokale seværdigheder
- Bahia Statsuniversitet3,6 km
- Igreja Nossa Senhora Auxiliadora4 km
- Gravatá Park2,3 km
- Nossa Senhora Auxiliadora-katedralen1,4 km
- Igreja Adventista Urbis I450 m
- Strike Boliche1,4 km
- Parque Nacional do Pau Brasil3,1 km
- Lufthavne
- Porto Seguro Lufthavn63 km
På hotellet
General
- Wi-Fi
På værelset
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra et Pousada Eunapolis hotel?
Det vil tage dig en 25 minutters gang at komme til byens centrum fra et Pousada Eunapolis hotel. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Pousada Eunapolis hotel?
Kunder bør tjekke ud fra det Pousada Eunapolis hotel ved 12:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i Pousada Eunapolis hotel?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på Pousada Eunapolis hotel er 180$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i det Pousada Eunapolis hotel?
Det Pousada Eunapolis hotel tilbyder Værelse Standard med en queensize-seng og Tre mands værelse Executive at vælge imellem.